iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Prowadzili pod wpływem...

2017-10-13 09:49:19
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
29-letni kierowca z blisko 2,5 promilami, 49-latka z 1,5 oraz 50-latek z ponad trzema... Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar wciąż zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu.

Wczoraj, 11 października, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego forda. Badanie alkomatem pokazało, że 29-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, zostało mu ono zatrzymane we wrześniu tego roku za jazdę po alkoholu.

 

Dzień wcześniej, 10 października, 50-latek uszkodził drewniany słup i jechał tzw. „wężykiem”. Inny kierujący, widząc jego zachowanie postanowił jechać za nim i uniemożliwić mu dalszą jazdę. W pewnym momencie kierujący samochodem dostawczym zatrzymał się; tę sytuację wykorzystali mężczyźni, którzy za nim jechali. 33 i 42-latek nie dopuścili do dalszej jazdy kierującego i wezwali policjantów. Badanie alkomatem pokazało, że 50-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Tego samego dnia, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Sośnie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca hondą, 49-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup energetyczny. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Urządzenie pokazało, że w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście kobieta podróżowała sama i nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

 

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy.

 

Ostrowska policja apeluje o rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji

  • ogranicza pole widzenia

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5