iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Prowadził busa mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Nietrzeźwego ostrowianina zatrzymano w sąsiednim powiecie

Zdjęcie: KPP Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował busem mając ponad trzy promile alkoholu.

Kierowca został zatrzymany przez policjantów wieczorem na drodze w pobliżu miejscowości Stara Huta w gminie Krośnice. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierował busem marki Volkswagen Transporter, mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd pod opiekę osoby przez niego wskazanej. Po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności służbowych mężczyzna został zwolniony.

 

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości, co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Źródło: KPP Milicz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również