iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Program Zdrowa Aorta dobiega końca, ostatnia szansa na wykonanie badań

25 sierpnia w ostrowskim szpitalu w poradni specjalistycznej (gabinet 38 i 39) odbędzie się bezpłatne badanie USG aorty brzusznej.

Program Zdrowa Aorta dobiega końca, jest to ostatnia szansa aby się bezpłatnie przebadać pod kątem tętniaka aorty w Ostrowie.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Badanie USG aorty brzusznej dotychczas wykonano u 9 500 pacjentów. Dzięki programowi ponad 220 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) zostało objętych programem Zdrowa Aorta, a dzięki inicjatywie twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych, których prowadzenie planowane jest przez 3 lata po zakończeniu projektu.

Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

- telefonicznie: 503 075 095 (kontakt od pon. do pt. w godz. 9 - 15)

- e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również