iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrzeżenie

Próby oszustwa na "urząd skarbowy"

2021-08-04 11:08:00
Zdjęcie: pixabay
Uważajcie na SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie.

Metoda na "urząd skarbowy", to kolejny wytrych ze strony oszustów, którzy nie ustają w wysiłkach ażeby dobrać się do naszych pieniędzy. Tym razem rozsyłają SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie. 

 

Dodatkowo, aby nakłonić odbiorców do zapłaty, oszuści rozsyłają wiadomości z numeru, który identyfikuje się jako "PODATNIK". Zaś w SMS-ie znajduje się link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość, a tak naprawdę, skorzystanie z niego grozi przejęciem konta bankowego przez przestępców. W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU. Ponadto, aby skłonić odbiorcę SMS-a do reakcji, oszuści grożą, że jeśli odbiorca nie zapłaci "podatku", przekażą sprawę do służb windykacyjnych.  

 

- Jeśli wprowadzą Państwo dane na tej stronie internetowej, przestępcy mogą przejąć Państwa konto bankowe – przestrzega Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

 

Jednocześnie apeluje, aby po otrzymaniu takiej podejrzanej wiadomości, zgłosić się do najbliższej jednostki policji i poinformować o tym e-mailowo fiskus na adres incydent@mf.gov.pl.

 

(alf)

 Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK