iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

Problemy z wilgocią w pomieszczeniach

Wilgoć w pomieszczeniach może okazać się problemem nie tylko dla naszych domów, ale i naszego dla zdrowia.

Wilgoć w domu możemy rozpoznać m.in. po zaparowanych oknach i lustrach, a także po praniu, które nie chce schnąć w pomieszczeniach. Unoszący się zapach stęchlizny też powinien dać nam do myślenia. Posiadacze drewnianych podłógościeżnic czy drzwi mogą zauważyć ich wyginanie. Na ścianach występują mokre plamyfarba łuszczy się i odpada. 

 

Najbardziej narażonymi pomieszczeniami są kuchnia i łazienka, nie oznacza to jednak, że wilgoć nie może pojawić się w salonie czy sypialni. 

 

Wilgoć zazwyczaj pojawia się w starym budownictwie. Powody problemów mogą być różne poczynając od braku izolacji fundamentówbraku ocieplenia ścian, przez brak wentylacjizbyt szczelne okna itp. Wilgoć może okazać się nie tylko niebezpieczna dla konstrukcji budynku, ale i dla naszego zdrowia, gdyż w domu może pojawić się pleśń i grzyb.

 

Co możemy więc zrobić?

  • Wietrzyć pomieszczenia, nawet zimą.
  • Podczas gotowania używać pokrywek i włączać okap.
  • Systematycznie sprawdzać wentylację, w razie potrzeby czyścić kratki wentylacyjne.
  • Odpowiednio ogrzewaj pomieszczenia.

 

Jeśli te podstawowe sposoby nie zlikwidują problemu możemy zastosować osuszacz powietrza lub nagrzewnicę. Warto też zainwestować w pochłaniacz wilgoci. 

 

Do walki z wilgocią można też wykorzystać rośliny. Podaje się, że skrzydłokwiaty czy paprotki dobrze pochłaniają wilgoć z otoczenia.

 

Jeśli na ścianach pojawiła się pleśń lub grzyb należy zastosować specjalne preparaty, zwykle dostaniemy je w marketach budowlanych.





Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Kostka brukowa Ostrów Wielkopolski