iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Pracownica Domu Pomocy Społecznej w Psarach zakażona koronawirusem

Zdjęcie: www.powiat-ostrowski.pl
Potwierdzenie zakażeniem koronawirusem wykryto u jednej z pracownic Domu pomocy Społecznej w Psarach. Placówka została zamknięta i zarządzono w niej kwarantannę.

O bieżącej sytuacji epidemiologicznej poinformowano podczas wideokonferencji, która odbyła się 7 kwietnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym. Wzięli w niej udział Starosta Paweł Rajski oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny Andrzej Biliński.

 

– Sytuacja na terenie Powiatu Ostrowskiego jest dynamiczna, a dziś otrzymaliśmy informację, że jedna z pracownic zatrudniona w Domu Pomocy Społecznej w Psarach jest zakażona koronawirusem. Zostały podjęte natychmiastowe działania, aby zabezpieczyć pensjonariuszy oraz personel – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

W DPS w Psarach przebywa obecnie 166 pensjonariuszy oraz około 41 pracowników. U dwóch podopiecznych stwierdzono gorączkę powyżej 38 stopni. Zostali oni odizolowani od pozostałych. Inspektor sanitarny podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu DPS i poddaniu wszystkich obowiązkowej kwarantannie.

 

Nikt nie może opuścić zakładu i wszyscy zostają w DPS-ie. Nie mogą zmieniać swojego miejsca pobytu – powiedział Andrzej Bieliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie.

 

Pracownicy, którzy w tym momencie przebywali w domu zostali objęci kwarantanną domową. Za kilka dni od wszystkich osób zostaną pobrane wymazy. Chodzi o to, aby badania były w pełni wiarygodne.

 

Decyzją Starosty Ostrowskiego do Psar dostarczone już zostały dodatkowe łóżka oraz środki ochrony osobistej. Na czas kwarantanny trzeba bowiem przygotować na miejscu tymczasowe miejsca noclegowe dla całego zespołu.  

 

Jak poinformował A. Biliński, w zaledwie kilka minut ustalono źródło zakażenia w DPS Psary.

Jest to jedna z osób zatrudnionych, która miała wcześniejszy kontakt z osobą zakażoną. Nasz niepokój budzi fakt, że osoba ta mając już pewne objawy, symptomy, przebywała na terenie DPS i mając te objawy miała kontrakt z większością pensjonariuszy oraz z częścią personelu – powiedział Inspektor Biliński.

 

Sytuacja w DPS wygląda bardzo poważnie. To największa akcja kwarantanny zarządzona dotąd na terenie powiatu ostrowskiego.

 

 

 

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również