iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Pracownia dla hydraulików

Nowoczesną pracownię do nauki zawodu w specjalnościach hydraulicznych i instalatorskich przygotowano w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie.

W wartej ok. 150 tys. zł pracowni znalazły się wszystkie urządzenia sanitarne z jakimi przyszli specjaliści branży mogą się spotkać w na budowie i w mieszkaniach. Są to, systemy umywalek, pryszniców, toalet, bidetów oraz filtrów do uzdatniania wody. Wszystkie urządzenia są sprawne i podłączone do wodociągów i kanalizacji. Uczniowie mogą dzięki temu w praktycznej formie uczyć się zawodu.

- Nasza szkoła już od pewnego czasu współpracuje z firmą Grohe. Do tej pory nasi uczniowie mieli możliwość doszkalania się w mobilnych warsztatach teraz w naszej szkole powstała pracownia w ramach Grohe Training Academy - mówi Rafał Paterek, dyrektor ZSBE.

- Od lat konsekwentnie stawiamy na promocję szkolnictwa technicznego. Cieszę się, że taką potrzebę dostrzegają także coraz częściej firmy, wspierając szkoły w doposażaniu zaplecza dydaktycznego. Kiedyś zazdrościliśmy takiego poziomu wyposażenia szkołom w krajach zachodu, dziś nie ustępujemy im pod tym względem - dodaje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również