iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Pracowite "urzędowe" pszczółki

2021-06-18 10:06:00
25 kg miodu wyprodukowały pszczoły z miejskich pasiek znajdujących się przed ostrowskim magistratem.

Taką ilością "zdrowego cukru", da się wypełnić około 100 niewielkich słoiczków. Te z kolei, jako produkt promocyjny, mają w przyszłości trafić do rąk ostrowian m.in. podczas organizowanych przez samorząd imprez.

 

- Zestaw powędruje także do mieszkańca naszego miasta, który wylicytował go podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy słoiczek będzie miał specjalnie zaprojektowaną i wyprodukowaną miejską etykietę – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.  

 

Pierwsze miodobranie odbyło się pod koniec maja. Jak zapewnia opiekun pasieki, miód wielokwiatowy z dużą ilością mniszka, jest wolny od wszelkich toksyn.

 

- Pszczoła jest bardzo czystym owadem i wszystkie szkodliwe substancje zostawia poza ulem, żeby nie sprowadzać zagrożeń na swoją pszczelą rodzinę - zapewnia Michał Całka, opiekun pasieki.

 

Niebawem przeprowadzone zostanie kolejne miodobranie.

- Wraz z początkiem czerwca pszczoły rozpoczęły zbieranie nektaru z akacji, zatem kolejne miodobranie planujemy pod koniec czerwca - wskazuje Michał Całka.

 

Obecnie przed ostrowskim magistratem stoi siedem uli, ale ich liczba ma ulec zwiększeniu.

 

- Niebawem będzie ich tu osiem. Chodzi nie tyle o zwiększenie produkcji miodu, co o utrzymanie jakości posiadanych już uli, żeby odnowić populację z nową matką. Rodzina pszczela będzie za rok silniejsza i będzie miała lepsze cechy genetyczne - dodaje opiekun pasieki.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK