iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Pozbierali 4 tony "bezpańskich" śmieci

2021-09-21 13:29:29
Zdjęcie: FB/Beata Klimek
Niemal 500 ostrowian przyłączyło się do akcji sprzątania miasta.

Przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy radnego miejskiego Szymona Matyśkiewicza, grupy "Ostrów – Lubimy pomagać" oraz ostrowskiego magistratu, po raz kolejny przyciągnęło rzeszę mieszkańców Ostrowa Wlkp., którym na sercu leży ekologia oraz czysta i pozbawiona śmieci przestrzeń publiczna miasta. Dlatego na ulice, skwery, do parków i lasów wyruszyła uzbrojona w maseczki, rękawice i worki grupa blisko 500 mieszkańców miasta a wśród nich m.in. uczniowie, seniorzy, sportowcy, harcerze, seniorzy, młodzież, członkowie rado osiedli, przedstawiciele ostrowskich firm oraz samorządowcy.

 

- Ostrowianie kolejny raz udowodnili, jak ważna jest dla nich ekologia, jak to, by nasze miasto, nasza mała ojczyzna było po prostu czyste leży im na sercu. Niestety, zdarza się tak, że w przestrzeni miejskiej śmieci, zamiast w koszach, lądują na ziemi, w krzakach, wyrzucane są do lasów. Ta akcja, poza ich uprzątnięciem, ma za zadanie uzmysłowić tym, którzy się ich w ten sposób pozbywają, że ktoś to po nich musi posprzątać. Być może znajomy, przyjaciel, ktoś z rodziny. Liczę, że dzięki tak licznemu zaangażowaniu mieszkańców miasta podniesiemy świadomość w tym zakresie i będziemy szanować naszą wspólną przestrzeń – mówi pomysłodawca akcji "Jesienne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego".

 

By akcja przebiegała sprawnie i efektywnie miasto zostało podzielone na sektory, a każdy z nich miał przydzielonego koordynatora. Zaś worki ze śmieciami trafiły do kontenerów rozstawionych w wielu punktach miasta przez Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami. Trafiały do nich także znalezione opony, odzież czy części samochodowe. Natomiast zwieńczeniem akcji sprzątania miasta był Ekologiczny Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Waryńskiego.

 

- Kolejny raz jestem pod ogromnym wrażeniem ilości tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej akcji. To przecież aż pół tysiąca osób pokazujących, że potrafimy łączyć się dla dobra przyrody, dla jeszcze piękniejszego miasta. Cieszy mnie bardzo to, że przekrój wiekowy uczestników był tak zróżnicowany - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. i dodaje, że pokłosiem akcji sprzątania miasta jest m.in. zakup fotopułapek.

 

(alf)

 
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK