iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Pożar w suszarni

W miniony wtorek do Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w komorze suszarni do kukurydzy w miejscowości Fabianów.

- Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce pożaru stwierdzono silne zadymienie w suszarni do kukurydzy umiejscowionej przy budynkach gospodarczych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że prawdopodobnie w wyniku awarii urządzenia grzewczego ogrzewającego suszarnię do kukurydzy, doszło do zapalenia się ziarna znajdującego się wewnątrz suszarni - informuje st. kpt. Zbigniew Foltyniewicz z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych do wewnątrz i na zewnątrz zbiornika suszarni, a także w obronie sąsiednich budynków gospodarczych. Jednocześnie podjęto decyzję o stopniowym opróżnianiu zbiornika z nagromadzonej kukurydzy. W działaniach, które trwały blisko cztery godziny, udział brały trzy zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP, w sumie 24 strażaków.

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również