iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pożar w budynku po byłej lakierni

Zdjęcie: gov.pl/kpt. T. Chmielecki

We wtorek o godzinie 13:37 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu lakierni w jednym z obiektów produkcyjno-magazynowych w Ostrowie Wielkopolskim.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar wewnątrz kanałów wentylacyjnych w pomieszczeniu po byłej lakierni. Pożar powstał najprawdopodobniej podczas prac rozbiórkowych nieeksploatowanej instalacji lakierniczej. Osoby znajdujące się w budynku opuściły obiekt przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej i nie wymagały pomocy medycznej - informuje kpt. Tomasz Chmielecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych piany ciężkiej w natarciu do wnętrza kanałów wentylacyjnych z jednoczesnym przeszukaniem obiektu na obecność osób poszkodowanych. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W kolejnym etapie działań przystąpiono do prac rozbiórkowych części przewodów wentylacyjnych celem dotarcia do ukrytego w nich pożaru. Następnie pomieszczenia przewietrzono agregatem oddymiającym, sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym na obecność substancji szkodliwych - urządzenia nie wykazały zagrożeń.

W działaniach trwających ponad cztery godziny uczestniczyło łącznie osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP.

Źródło: gov.pl/kpt. T. Chmielecki

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI