iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Powstanie 150 nowych miejsc pracy

Francuska firma Mikroma, która ma siedzibę w Ostrowie Wielkopolskim, otworzyła nową halę. To dobra wiadomość dla mieszkańców, bowiem niebawem zostaną utworzone nowe miejsca pracy.

- Bardzo się cieszę, że w ostrowskiej strefie przemysłowej mamy francuską firmę Mikroma. To innowacyjny zakład, który produkuje podzespoły dla światowego przemysłu lotniczego, ale w czasie pandemii zaczął również tworzyć podzespoły do respiratorów. Ostrowska Mikroma zatrudnia dziś 120 osób, a w najbliższym czasie zatrudni kilkadziesiąt kolejnych. Rozwój tej międzynarodowej firmy to dobra informacja dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Filia Grupy Mikroma zatrudnia w Ostrowie Wielkopolskim 120 osób. Specjalizuje się w produkcji wyspecjalizowanych i niestandardowych części i podzespołów mechanicznych, a jej odbiorcami są wiodące firmy przemysłu lotniczego i konstruktorzy maszyn. W czasie pandemii zakład szybko zareagował na zupełnie nową rzeczywistość rozpoczynając produkcję części do respiratorów.

 

- Jedenaście lat temu szukaliśmy miejsca dla naszej firmy. Zależało nam na czasie, a Ostrów Wielkopolski był jedynym miastem w którym spotkaliśmy się przychylnością. Dziś, to nasza druga główna siedziba. Nadal możemy liczyć na duże wsparcie i pomoc miasta, dlatego postawiliśmy na rozbudowę obiektu. W nowej hali oraz budynku obok, który został powiększony zatrudnimy około 150 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Planujemy również dalszy rozwój firmy - zaznacza Tomasz Biernacik, dyrektor Mikromy w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Możemy być dumni z rozwoju ostrowskiej strefy przemysłowej. Zakupione 12 ha zostało w całości sprzedane i w większości już zagospodarowane przez przedsiębiorców. To dla naszego miasta rozwój przemysłowy, ale i nowe, wysokiej jakości miejsca pracy dla ostrowian - mówi Ewa Torzyńska, dyrektor Rozwoju Miasta.

Na obszarze strefy inwestycyjnej przy ulicy Wrocławskiej swoją działalność prowadzą francuska Mikroma, niemiecki Teamtechnik, a także rodzime JMP Polska oraz AUTO Partner. Firmy te zatrudniają ponad 300 osób. Kolejne znajdą zatrudnienie u holenderskiego producenta Sanibell.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI