iOstrowWlkp.pl reklamy
Kocina - Chojnik - Cieszyn

Powstaną trzy OSY

2018-06-19 12:11:30
Zdjęcie: Archiwum
Gmina Sośnie otrzymała dofinansowanie 65 200 zł na budowę trzech obiektów sportowo-rekreacyjnych, które powstaną w miejscowościach: Kocina, Chojnik i Cieszyn.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Łącznie wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na kwotę ponad 54 mln zł.
 
 
Gmina Sośnie otrzymała dofinansowanie 65 200 zł na budowę trzech obiektów w wariancie podstawowym, które powstaną w miejscowościach: Kocina, Chojnik i Cieszyn. Drugie tyle stanowi wkład własny z budżetu gminy, co w sumie daje realizację zadań na kwotę 130 400 zł.
 
 
Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład, których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Miejsca te mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.
 
:
Źródło: sosnie.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU