iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Powstaną nowe przedszkola?

2019-11-25 08:11:00

W listopadzie Miasto Ostrów Wielkopolski podpisało umowę przedwstępną na zakup blisko hektarowej działki przy ulicy Staroprzygodzkiej. Wcześniej nastąpiła zamiana miejskich gruntów na grunty Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, dzięki czemu samorząd stał się właścicielem działki przy ulicy Dobrej. Na obu lokalizacjach włodarze Ostrowa planują budowę nowoczesnych przedszkoli.

Ulica Dobra to część Osiedla Odolanowskiego. Działka, na której władze Ostrowa chcą wybudować przedszkole do niedawna była własnością Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

- Powierzchnia tej działki to blisko 6000 m2. Zależało nam na miejscu w tej części Ostrowa, na którym mogłaby powstać tego typu placówka oświatowa. Działka ta posiada decyzję o warunkach zabudowy, która taką inwestycję umożliwia. Wystąpiliśmy zatem do spółki o zamianę gruntów miejskich na trzy działki znajdujące się w interesującej nas lokalizacji. Są one już własnością Miasta – tłumaczy Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

18 listopada br. podpisana została umowa przedwstępna na zakup kolejnej działki – tym razem przy ulicy Staroprzygodzkiej. Na niej także powstać ma przedszkole.

- Ta działka to aż 10 000 m2. Jest ona ujęta w Miejscowym Planie Zagospodarowania, który pozwala na budowę w tym miejscu jednostki oświatowej – dodaje wiceprezydent.

Kolejnym krokiem w obu przypadkach będzie stworzenie dla obu inwestycji programów funkcjonalno - użytkowych, czyli dokumentacji służącej do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz  opisu przedmiotu zamówienia.

 
Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl