iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Powiatowe Zawody Sikawek Konnych po raz XIX

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Po raz XIX odbyły się 10 lipca Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. Tegoroczne zmagania ochotników rozgrywały się w miejscowości Ociąż. Głównym zadaniem było zaprezentowanie swoich umiejętności w jak najkrótszym czasie.

W tegorocznych zawodach brak było sprawdzania umiejętności drużynowych w powożeniu – konie podwoziły sprzęt gaszący do ustawionego basenu, gdzie później strażacy demonstrowali swoje przygotowanie. Do pokonania był tor przeszkód składający się m.in. z równoważni, oraz tunelu do czołgania a następnie dobiegnięcie do ustawionego wcześniej przy basenie, sprzętu gaśniczego (sikawki). Następowało sprawianie osprzętu i wprawienie w ruch pompy ręcznej.

 

W rywalizacji tej zwycięskie okazały się : drużyna żeńska OSP Westrza a z drużyn męskich OSP Przybysławice. W szczegółowej klasyfikacji wyniki przedstawiały się następująco:

a) drużyny żeńskie

  • miejsce I – OSP Westrza (54 pkt),
  • miejsce II – OSP Zamość (55,2 pkt),
  • miejsce III – OSP Biskupice Ołoboczne (55,9 pkt),

b) drużyny męskie

  • miejsce I – OSP Przybysławice (44,7 pkt),
  • miejsce II – OSP Topola Mała (46, 9 pkt),
  • miejsce III – OSP Gostyczyna (52 pkt).

 

Oprócz wymienionych drużyn w zawodach brały również drużyny z Sulisławia, Przybysławic, Wysocka Małego, Konradowa, Bogdaju, Wtórku, Świecy oraz Huty.

- Na wielu zawodach tego typu jestem mam zatem możliwość zaobserwowania ich poziomu. Są to już XIX Powiatowe Zawody i mogę z tego miejsca powiedzieć po raz kolejny – są to bardzo udane imprezy. Serdecznie gratuluję organizatorom – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Oprócz drużyn żeńskich i męskich w pokazach sprawnościowych zaprezentowały się dodatkowo dwie drużyny dziecięce z jednostek OSP Boczków (gmina Nowe Skalmierzyce) oraz OSP Zamość (gmina Sieroszewice).

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród od organizatorów tej imprezy – Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego, reprezentanta Zarządu Oddz. Powiatowego ZOSP, Andrzeja Frąszczaka, Jacka Wiśniewskiego, komendanta Komendy Powiatowej PSP a także organizatora tegorocznych zawodów – władz OSP Ociąż.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również