iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Powiatowa spartakiada za nami

2022-03-16 14:03:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Przygodzicach, odbyła się XXVI Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Miast i Wsi Powiatu Ostrowskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


W spartakiadzie udział wzięło 10 powiatów województwa wielkopolskiego a ogólna liczba uczestników wynosiła 450 osób. Konkurencje podzielone były na kategorie kobiet oraz mężczyzn. Zmagano się w takich dyscyplinach, jak: rzut lotka do tarczy, rzuty karne na bramkę, podnoszenie odważnika o wadze 17,5 kg (mężczyźni w przedziale wagowym do 85 kg oraz powyżej tej wagi) oraz podnoszenie ciężarka o wadze 12 kg (kobiety w przedziale wagowym do 70 kg oraz powyżej 70kg) a także przeciąganie liny. Rywalizacja w turnieju rekreacyjnym obejmowała natomiast: strzelanie z wiatrówki, rzut lotką, rzut piłka do kosza oraz konkurs wiedzy o LZS. Odbyły się także gry zespołowe w siatkówce mężczyzn i kobiet oraz halowa piłka nożna mężczyzn. Gry zespołowe odbywały się w pięciu różnych halach sportowych.

W wyniku zdrowej sportowej rywalizacji powiat ostrowski w ogólnej klasyfikacji zajął I miejsce uzyskując 251,5 punktów, II miejsce zajął powiat wągrowiecki z 226,5 punktami, miejsce III natomiast zajął powiat chodzieski z 204,5 punktami. Bohaterami tego wydarzenia były siatkarki z Jankowa Przygodzkiego, które zajęły I miejsce oraz piłkarze halowej piłki nożnej – zajmujący również I miejsce.

 

W indywidualnych kategoriach medale zdobyli:

  • I miejsce w podnoszeniu ciężarka do 70 kg Monika Cegła z Gminy Raszków,
  • II miejsce w podnoszeniu ciężarka powyżej 70 kg Kaja Walkowska z Gminy Ostrów Wielkopolski,
  • II miejsce w rzutach karnych do bramki zdobył Krzysztof Chleboś z Ostrowa Wielkopolskiego,
  • III w rzutach karnych do bramki Kobiet zdobyła Zuzanna Zmyślona z Gminy Raszków,
  • II miejsce w rzucie lotką do tarczy mężczyzn zdobył Włodzimierz Jędrzejak z Raszkowa,
  • II miejsce wielobój rekreacyjny kobiet zdobyła Anna Błaszczyk z Gminy Odolanów,
  • II miejsce w Konkursie wiedzy o LZS zdobył Tadeusz Włódarczyk z Gminy Przygodzice.
Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również