iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Powiatowa bajka - "Niezwykły motyl"

W Szkole Podstawowej w Chynowej, 30 maja odbyło się pierwsze spotkanie autorsko-promocyjne wydanej przez powiat ostrowski bajki ,,Niezwykły motyl’’.

W styczniu bieżącego roku podczas rozstrzygnięcia konkursu "Poznaj swój powiat ostrowski", który odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Powiatu.

Jury składające się z członków Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego przyznało główną nagrodę dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Chynowej. Przygotowali oni zestaw obejmujący m.in. grę planszową i książkę ,,Niezwykły motyl’’. Jury tak przypadła ona do gustu, że postanowili uhonorować główną nagrodą finansową i nagrodami rzeczowymi. Książeczka okazała się na tyle interesująca, że Biuro Promocji Starostwa Powiatowego wydało ją drukiem.

- Od lat konsekwentnie promując nasz powiat sięgamy po lokalnych artystów, twórców czy producentów starając się prezentować ich odbiorcom w kraju i poza granicami. Tym razem było to spotkanie z najmłodszymi autorami, którym gratulujemy wyobraźni. Wspaniałe projekty mogą się rodzić w każdej, miejscowości bez względu na jej wielkość! - powiedział starosta ostrowski, Paweł Rajski.

Podczas spotkania promocyjnego w Chynowej, na które zaprosiła Katarzyna Zawadka, uczniowie wcielając się w bohaterów książki odczytali ją swoim najmłodszym kolegom i zaproszonym gościom.

- Gratuluję autorom, opiekunkom i Pani Dyrektor. To nie jest pierwsza nagroda, którą zdobywają uczniowie tej szkoły. Od lat bierzecie udział w naszym konkursie i zawsze przywozicie jakieś wyróżnienia to jest zauważalne - dodaje Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Uczestniczący w spotkaniu Krzysztof Rasiak, wójt Gminy Przygodzice podkreślił walory turystyczno-rekreacyjne Chynowej i pobliskich miejscowości i chwalił uczniów za umiejętność przeniesienia ich na papier w formie bajki.

Władze powiatu traktują tę wyjątkową książeczkę jako prezent na Dzień Dziecka dla wszystkich, którzy lubią czytać i poznawać naszą najbliższą okolicę. Po pojedyncze egzemplarze z części nakładu można się zgłosić do Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również