iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Powiat ostrowski znów bezkonkurencyjny!

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Powiat ostrowski trzeci raz z rzędu zwyciężył we współzawodnictwie sportowym powiatów województwa wielkopolskiego organizowanym przez LZS-y i zdobył okazały puchar.

LZS nie tylko organizuje imprezy sportowe, ale w tym roku ufundował dwa stypendia dla młodych ostrowskich lekkoatletów.

Reprezentacja powiatu była bezkonkurencyjna we współzawodnictwie w turystyce. Z kolei we współzawodnictwie sportowym młodzieży LZS szkół ponadpodstawowych wysokie piąte miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące.

Ponadto LZS Tarchalanka z Tarchał Wielkich zajęła trzecie miejsce w Polsce w konkursie „Promowania i upowszechniania aktywności fizycznej poprzez wdrożenie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim’’. Nagrodzony projekt, to organizowany co roku bieg Polska Biega, odbywający się w Tarchałach w pierwszy weekend lipca.

- Serdecznie gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym. Te sukcesy nie wzięły się ot tak po prostu. Za tymi pucharami stoi ludzki wysiłek i ludzka praca, za którą raz jeszcze chciałbym podziękować – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

LZS przygotował także finansową niespodziankę dla dwóch utalentowanych lekkoatletek i jednocześnie uczennic IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie. Jak poinformował S. Ratajczak nagrodą za osiągane wyniki jest dziesięciomiesięczne stypendium dla tych dwóch lekkoatletek w wysokości 250 zł miesięcznie. Otrzymały je Olga Szlachta (w jej imieniu certyfikat odebrała mama) oraz Inga Kanicka.

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI