iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Powiat ostrowski z Pucharem Marszałka Województwa Wielkopolskiego

2021-12-14 14:12:00
Powiat ostrowski, drugi raz z rzędu, zwyciężył w współzawodnictwie sportowym i zdobył okazały Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pokonując 31. innych samorządów biorących udział w rywalizacji.

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego o Puchar Marszałka Wojewódzkiego w kategorii szkół oraz powiatów odbyło się 13 grudnia 2021 r w Poznaniu. W tej rywalizacji powiat ostrowski roku okazał się najlepszy w Wielkopolsce zdobywając 2 700 punktów. Na drugim miejscu uplasował się powiat wągrowiecki – 2 200 p., a na trzecim ostrzeszowski – 2 190 p.

W kategorii szkół zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące z Ostrowa Wielkopolskiego – 69 p. przed ZSZ 1 Ostrzeszów – 67 p i ZSR Środa Wlkp. – 57 p.

Podczas uroczystości wręczono stypendia ufundowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe dla 10-ciu najlepszych sportowców Wielkopolski. Jednym z laureatów został uczeń ZS Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zawodnik KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – Dawid Grząka. W bieżącym roku Dawid został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 m, a w sezonie letnim uplasował się na III m w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100 m. Zajął drugie miejsce w sztafecie 4x100 m. Dawid został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska-Słowacja-Czechy-Węgry, gdzie zajął drugie miejsce na dystansie 100 m.

14 grudnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie starosty ostrowskiego z animatorami tego sukcesu: Stanisławem Ratajczakiem, prezesem Zarządu Powiatowego LZS, Markiem Walczakiem prezes Stal LA Ostrów Wielkopolski oraz Katarzyną Nadachowską nauczycielem WF-u i opiekunem grup sportowych w I Liceum Ogólnokształcącym.

Paweł Rajski przekazał zebranym podziękowania za trud w przygotowaniu reprezentacji i udział w całym cyklu rywalizacji sportowej, która obejmuje wiele dyscyplin i oddzielnych zawodów.

 Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK