Z powiatu

Poszukiwany przez sąd 17-latek ukradł rower górski. Nastolatka czeka sprawa sądowa

Poszukiwany przez sąd 17-latek ukradł rower górski. Nastolatka czeka sprawa sądowa
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.

17-latek podejrzany o kradzież roweru został zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych. Jak się okazało, młody mieszkaniec gminy Raszków był również osobą poszukiwaną przez sąd.

23 maja około godziny 18:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży roweru górskiego o wartości blisko 2,5 tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło tego samego dnia, chwilę po północy na terenie miejscowości Raszków.

Sprawą zajęli się ostrowscy kryminalni. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 17-letni mieszkaniec gminy Raszków. W godzinach wieczornych policjanci dokonali zatrzymania młodego mężczyzny.

- W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 17-latek nie tylko dopuścił się kradzieży roweru, ale był również osobą poszukiwaną. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do ośrodka wychowawczego - wyjaśniają mundurowi.

Skradziony rower został odzyskany i wróci do właściciela. Zatrzymany 25 maja został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy