iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Posprzątajmy wspólnie zielone płuca Ziemi

Rodzinnie spędzony czas, można także spożytkować na rzecz wspólnego dobra jakim są lasy - zachęcają członkowie grupy „Ostrów – lubimy pomagać” - zapraszając mieszkańców do sprzątania okolicznych lasów.

Akcja „Pomaganie poprzez lasu sprzątanie“ wystartuje w piątek, 19 marca i potrwa przez cały weekend. Do uprzątnięcia ze śmieci jest teren lasu m.in. na tzw. Kozim Borku oraz przy osiedlu Pruślin. W akcji czynny udział zapowiedziało liczne grono samorządowców. 

 

- Czyste środowisko jest niezbędne, nie tylko dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także dla przetrwania przyszłych pokoleń. Powietrze, którym oddychamy, jest najważniejszym zasobem, który zapewnia nam środowisko. To właśnie od jego stanu zależy nasze zdrowie, a złej jakości otoczenie obniża nam komfort życia i niesie często poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego warto w tym szczególnym czasie zadbać o nasze najbliższe otoczenie, jakimi są lasy, które produkują dla nas tlen i oczyszczają powietrze, niezbędne do życia – przekonują członkowie grupy.

 

Podczas akcji przy wejściu do Koziego Borku, przy alei Solidarności oraz do lasu Bagatela w osiedlu Pruślin, na końcu ulicy Świetlicowej, przy zbiorniku retencyjnym, ustawione zostaną specjalne kontenery na zebrane śmieci. Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji proszeni są o zaopatrzenie się w rękawice ochronne i worki na śmieci. Pierwszych osiemdziesiąt osób otrzyma niespodzianki.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również