iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Tarchały Wielkie

Pościg za poszukiwanym 49-latkiem

2020-03-12 09:03:00

Niemal 2 promile alkoholu miał kierujący oplem, który w nocy 7 marca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. 49-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił uciekając przed policjantami.

7 marca, około godziny 3:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Odolanowie, podczas patrolu w Tarchałach Wielkich zauważyli kierującego oplem, który na przejeździe kolejowym zignorował znak stop. W związku z wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Policjanci dali mężczyźnie wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak on nie zareagował na ich polecenia i podjął próbę ucieczki. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego.

Samochodem kierował 49-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontroli drogowej – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 49-latek poszukiwany jest przez Komendę Miejską Policji w Chorzowie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu po alkoholu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie również za wykroczenia, które popełnił w trakcie pościgu.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl