iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Posadzili las na Pruślinie

Ostrowianie wzięli w ogólnopolskiej akcji społecznego sadzenia lasu #łącząnasdrzewa. Przy ulicy Dębowej na osiedlu Pruślin rośnie obecnie ponad 3 tysiące nowych drzew.

To sadzonki gatunku: buk, dzika róża, jarząb pospolity, jabłoń dzika, bez koralowy, trzmielina pospolita. W akcji udział licznie wzięli ostrowianie. 

- Ostrów Wielkopolski wzbogacił się o tysiące sadzonek drzew. To działania ekologiczne, ale i edukacja mieszkańców o lesie, ale także o wpływie zaśmiecania na nasze środowisko. Ta świadomość jest nam bardzo potrzebna. Nadleśnictwu Taczanów dziękujemy za tę inicjatywę! Ostrów nam się teraz jeszcze bardziej zazieleni - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wspólne sadzenie drzew przy ulicy Dębowej odbyło się w sobotę, 15 kwietnia. Spotkanie było również okazją do rozmów z pracownikami Nadleśnictwa Taczanów o lesie i jego walorach.

- I udało się! Przy ulicy Dębowej posadziliśmy nowe pokolenie lasu. Mimo niesprzyjającej aury chętnych do sadzenia lasu nie brakowało, z czego bardzo się cieszymy. Akcję #łącząnasdrzewa poświęcono pamięci papieża Jana Pawła II - mówi Agnieszka Blaźniak, nadleśniczy Nadleśnictwa Taczanów i dodaje - Dziękujemy mieszkańcom ulicy Dębowej i całego osiedla Pruślin za liczne przybycie i pełne zaangażowanie. Podziękowania należą się również naszym pracownikom, którzy zorganizowali akcję oraz późniejszy wspólny posiłek. Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami i do zobaczenia kolejnym razem.

Co roku leśnicy sadzą 500 milionów drzew. Dzięki akcji „Łączą nas Drzewa” każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszego kraju, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

Akcja #łącząnasdrzewa obejmuje całą Polskę. To już jej trzecia edycja.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI