iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Posadzą drzewa na pruślińskiej „wyspie ciepła”

Radny Jakub Paduch po raz kolejny upomniał się o nasadzenia zieleni przy placu zabaw na jednym z ostrowskich osiedli.

O nasadzenia zieleni radny apelował już kilka miesięcy temu. - Podczas sesji w czerwcu pytałem o kwestię nasadzeń na placu zabaw przy osiedlu Pruślin, tak żeby uchronić przebywające tam osoby od słońca, które jest bardzo dokuczliwe w tym miejscu, dlatego że jest to taka typowa „wyspa ciepła” i w odpowiedzi wskazała pani (Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wlkp. - przyp. red.), że są tam drzewa i taką informację przekazałem mieszkańcom osiedla. Mieszkańcy owszem wskazują, że drzewa tam są, ale to są tuje, które ciężko powiedzieć, że przyniosą tak oczekiwany przez nich cień – zwracał uwagę Jakub Paduch.

Jednocześnie poprosił o ponowne przyjrzenie się sprawie i namawiał, by jesienią pochylić się nad dokonaniem nasadzeń drzew przy placu zabaw na osiedlu Pruślin, które w przyszłości przyniosłyby pożądany cień. 

 

Prezydent miasta przychyliła się do prośby rajcy. - Jesienią po uzgodnieniach z radą osiedla Pruślin, stosowne nasadzenia na placu zabaw zrealizujemy – zapewniła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również