iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Poród ma miarę XXI wieku

Ostrowska "porodówka", która należy do jednych z najchętniej wybieranych przez przyszłe mamy miejsc przyjścia na świat ich potomstwa, od ubiegłorocznych wakacji może pochwalić się nowym oddziałem z kameralnymi pokojami i nowoczesnym wyposażeniem. Na ten cel samorząd powiatu ostrowskiego przeznaczył kwotę 3 mln zł.

- To był jeden z powodów podjęcia przez nas decyzji o kompleksowej modernizacji oddziału i stworzeniu tutaj warunków na miarę XXI wieku i oczekiwań osób czekających na narodzenie dziecka – wskazuje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Dobre wyniki ostrowskiej lecznicy potwierdzają również statystyki. Od początku 2021r. w ostrowskim szpitalu urodziło się prawie 500 dzieci, również podczas porodów rodzinnych, w których uczestniczą tatusiowie. Jedynym warunkiem towarzyszenia partnerce podczas porodu jest wykonanie przez ojca bezpłatnego testu na miejscu w szpitalu. Po około półgodzinie znany jest już jego wynik i jeśli jest negatywny, przyszły tata może towarzyszyć rodzącej. Czeka go jedynie jeszcze zakup jednorazowego stroju.

- Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. M.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację – wyliczał podczas otwarcia, kierownik oddziału dr Tomasz Gostomczyk.

Ponadto z myślą o komforcie pacjentek, ale również ich bezpieczeństwie, na ostrowską ginekologię zakupiono także dwa łóżka porodowe nowej generacji.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również