iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Porażka na własnym torze

2022-06-27 09:23:08
Zdjęcie: TŻ Ostrovia

Zaczęło się obiecująco, ale skończyło jak zwykle, czyli porażką beniaminka PGE Ekstraligi. Arged Malesa Ostrów przegrała na własnym torze z Betard Spartą Wrocław 34:56. – Po pierwszej serii powiedziałem chłopakom, że jechaliśmy trening, a teraz zabieramy się do roboty – powiedział po meczu Tai Woffinden.


Brytyjczyk najlepsze mecze odjechał w tym sezonie akurat przeciwko Arged Malesie Ostrów. We Wrocławiu trzykrotny mistrz świata zdobył komplet 18 punktów. W Ostrowie zaliczył 12+3 i był jednym z liderów Betard Sparty.

Najlepszy okazał się Maciej Janowski, który w pierwszym starcie na kresce wydarł dwa punkty Grzegorzowi Walaskowi, a przegrał z Chrisem Holderem i była to jedyna porażka tego dnia „Magica”.

Po czterech wyścigach ostrowianie prowadzili 13:11. Później jednak zaczęła się dominacja Betard Sparty. Pech nie opuszczał  gospodarzy. Przed startem wyścigu 7 defekt motocykla zanotował Oliver Berntzon i Szwed został wykluczony za przekroczenie limitu 2 minut. Zdefektował również na pierwszym wirażu Grzegorz Walasek w wyścigu 11.

– Walczyliśmy, staraliśmy się. Tego nie można nam odmówić. Zresztą zawsze walczymy, ale rywale znów byli szybsi od nas i zasłużenie wygrali – powiedział po meczu kapitan ostrowian, Tomasz Gapiński.

Arged Malesa Ostrów kolejny mecz odjedzie również na Stadionie Miejskim w niedzielę, 3 lipca o 19:15 z Fogo Unią Leszno.

Źródło: TŻ Ostrovia


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 2