iOstrowWlkp.pl reklamy
Powiat ostrowski

Poradnię pedagogiczną czeka przeprowadzka "na swoje"

Za dwa lata, przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych, ma stanąć dwukondygnacyjny budynek, który będzie nową siedzibą Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Zanim jednak ten moment nastąpi, Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna nadal będzie funkcjonowała w budynku przy ul. Królowej Jadwigi, należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

 

- To budynek, który wówczas wydawał się nowoczesny, a dziś jest przede wszystkim za mały. Tym bardziej, że na naszych oczach rozgrywa się dramat wielu dzieci i ich rodziców, a pandemia tylko pogłębiła negatywne zjawiska. Coraz więcej dzieci ma różne deficyty, problemy czy lęki. Tak zrodziła się koncepcja nowego budynku, którą jesteśmy zdeterminowani zrealizować w latach 2021 – 2023 – zapewnia Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

Inwestycja warta około 5 mln zł, realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj’’. W obiekcie zlokalizowanych ma być 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Zaś z zewnątrz budynek ma przypominać wielką budowlę z klocków.

 

- Póki co, wydatki na start procedur planujemy ponieść z własnego budżetu. Jest jednak wiele możliwości zewnętrznych i z pewnością będziemy chcieli ubiegać się również o te fundusze – przekonuje starosta.

 

Z planów władz powiatu ostrowskiego zadowolenia nie kryje szefowa PPP. 

 

Jestem przeszczęśliwa, że tego dnia doczekałam. Niesiemy pomoc dzieciom z terenu całego powiatu. Obejmujemy rocznie opieką ok. 2 tys. dzieci. Są to diagnozy i terapie w ciągu tygodniowym lub miesięcznym, ale także wsparcie jednorazowe. Wydajemy rocznie ok. 500 orzeczeń wraz z opiniami o wspomaganiu rozwoju i 1800 różnych opinii, dla dzieci które potrzebują wsparcia, a pandemia tylko zwiększyła zapotrzebowanie – zwraca uwagę Violetta Miszkin, dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Ostrowie Wlkp. 

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również