iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Ponownie będą mogli spojrzeć sobie w oczy?

Zdjęcie: Archiwum
Radni z Koalicji Obywatelskiej wypatrują kresu zdalnych posiedzeń rady miejskiej i wnioskują o powrót posiedzeń stacjonarnych.

W ich opinii, skoro można m.in. balować na weselach i w klubach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby radni w pełnym składzie, wrócili na salę sesyjną już 23 czerwca br.

 

- Bez wątpienia taki powrót do przedpandemicznego trybu prac, choć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, przyczyni się do wzrostu świadomości ostrowian na temat prac Rady Miejskiej - przekonuje Jakub Paduch, wiceprzewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w ostrowskiej radzie miejskiej.

 

Jednocześnie dodaje, że część samorządów już wróciła do "normalnego" trybu pracy.

 

- W tym dużo większy Sejmik Województwa, a hybrydowo, choć i tak w dużo większym składzie, obraduje Parlament RP. Tym bardziej więc nie powinno być przeciwwskazań do spotkania się 23 ostrowskich radnych i kilkunastu przedstawicieli władz miasta, magistratu i spółek, a nawet mieszkańców w liczbie odpowiadającej ograniczeniom powierzchniowym sali sesyjnej - przekonuje Jakub Paduch.

 

Ponadto wnioskodawcy zwracają uwagę, że gros radnych, pracowników Urzędu Miejskiego czy spółek komunalnych, zostało już poddanych szczepieniu.   

 

- Liczymy więc na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku - czytamy w przedłożonym na ręce szefa rady Jarosława Lisieckiego, dokumencie.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również