iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Poniosło ich, więc zapłacą...

2022-03-07 14:03:00

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy kierującym. We wszystkich przypadkach powód był ten sam - nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h.


Policjanci ruchu drogowego w ciągu dwóch dni zatrzymali, aż czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.

 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, który pędził land roverem 134 km/h.

Niewiele mniej, bo 122 km/h, miał na liczniku opla astry, 28-latek z powiatu kaliskiego.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, to 22-latek z Kalisza. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym jechał w terenie zabudowanym 106 km/h.

Policjanci zatrzymali też do kontroli 38-letniego mężczyznę z powiatu ostrowskiego, który w obszarze zabudowanym, oplem vivaro jechał z prędkością 103 km/h.

 

Poza zaangażowaniem policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

- Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa. Nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz jazda z nadmierną prędkością - informuje ostrowska policja.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również