iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Ponad sto zakażeń w powiecie krotoszyńskim! Czy powtórzy się sytuacja z początku pandemii?

98 osób z Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w gminie Krotoszyn jest zakażonych koronawirusem. Wśród nich są mieszkańcy i personel. Mieszkańcy Krotoszyna znów zadają sobie pytanie, czy powtórzy się sytuacja z początku pandemii, gdy powiat krotoszyński przewodził w niechlubnej statystyce zakażeń w Polsce?
Pierwszy wynik pozytywny u mieszkańca DPS-u odnotowano 24 września - informuje Natalia Snadna, kierownik oddziału nadzoru i rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Krotoszynie. Wówczas podjęto decyzję o pobraniu wymazów od wszystkich mieszkańców i personelu. - Wczoraj spłynęły wyniki tych osób. 52 mieszkańców ma wynik pozytywny oraz 46 osób z personelu  - mówi N. Snadna. Obecnie dwie osoby są hospitalizowane. Jedna z nich przebywa w krotoszyńskim szpitalu, druga w placówce przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. - Pozostałe osoby na chwilę obecną nie wymagają hospitalizacji. Z racji tego, że są w DPS-ie wyniki dodatnie i ujemne nastąpiła selekcja mieszkańców i personelu pracowniczego.
 
Mieszkańcy z wynikami pozytywnymi znajdują się w wyodrębnionych pomieszczeniach wraz z zakażonym personelem.
Z kolei mieszkańcy z wynikami ujemnymi przebywa osobno wraz ze zdrowym personelem, a część kadry znajduje się w domowej kwarantannie wraz z rodzinami.
 
Dziś na godz. 10.00 zaplanowane było zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie DPS-u. W sumie dane z dziś pochodzące od wojewody mówią o 106 przypadkach zakażenia w powiecie krotoszyńskim.
 
Dodatkowo na fanpage'u Szkoły Podstawowej w Baszkowie pojawiła się wczoraj poniższa informacja:
Za zgodą Organu Prowadzącego zawieszam jutro zajęcia szkolne z powodu sytuacji nadzwyczajnej. Zajęcia te będą odrobione 2 listopada 2020, w dzień zaplanowany zgodnie z uchwałą rady jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych. O dalszej sytuacji poinformujemy Państwa po konsultacji z Sanepidem. Jesteśmy razem. Z szacunkiem Dyrektor Szkoły
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również