iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ponad dwa kilometry przebudowanej drogi w Sośniach

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W poniedziałek oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową w Sośniach. Na odcinku ponad dwóch kilometrów powstały tam nowa nawierzchnia na jezdni, chodnik, ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Przebudowana droga powiatowa nr 5335P była niezwykle ważną inwestycją drogową z uwagi na to, że roboty dotyczyły w większości ulicy Wielkopolskiej, która stanowi w zasadzie główną arterię stolicy gminy Sośnie. Drogę zmodernizowano na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą powiatową nr 5341P.

Długość przebudowanej trasy, to ok. 2,2 km. Inwestycja obejmowała przebudowę i budowę jezdni na długości ponad 2 km, chodnika na długości blisko 1 km oraz ścieżki rowerowej na długości prawie 2 km i ciągu pieszo-rowerowego na długości kilkuset metrów.

Powiat ostrowski zarezerwował na tę inwestycję w budżecie ponad 370 tys. zł, 300 tys. zł dołożyła Gmina Sośnie, a pozostałe środki pochodziły z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (ponad 3 mln 342 tys. zł) i Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, w tym Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (ponad 1 mln zł). Całość inwestycji kosztowała ponad 5 mln 15 tys. zł.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również