iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ponad 4 mln zł na remont oddziału laryngologicznego i zakup karetek dla szpitala

Ostatni oddział w budynku głównym ostrowskiego szpitala zostanie wyremontowany. Powiat ostrowski pozyskał z funduszy unijnych ponad 4 mln zł na ten cel, a stosowną umowę podpisał Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Uroczyste parafowanie dokumentów odbyło się 29 marca w Starostwie Powiatowym w Ostrowie. Marszalek Marek Wożniak poinformował, że środki które pozyskał powiat pochodzą ze specjalnego instrumentu finansowego, który Komisja Europejska utworzyła w reakcji na kryzys, który covid wywołał w placówkach zdrowia.

- To są pieniądze mające pełne pokrycie i fizycznie dostępne. Nie ma w tym przypadku żadnego znaku zapytania. Celem programu jest umożliwienie placówkom służby zdrowia uzupełnienie braków w wyniku intensywnego eksploatowania w okresie pandemii. kwalifikowalnych. Gratuluję starostwu i szpitalowi, że procedurę przeszły pomyślnie – powiedział M. Woźniak.

Pozyskane z funduszy unijnych pieniądze to kwota 4 014 965,05 zł stanowi ona 84 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wkład finansowy powiatu wynosi 1 500 000 zł.

- Te pieniądze wykorzystane zostaną na dwa zadania. Pierwsze to remont oddziału laryngologicznego. Zadanie symboliczne, bo jest ostatni oddział, który zostanie w głównym budynku wyremontowany. Drugi to zakup karetek pogotowia – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Oprócz kompleksowego remontu na laryngologię zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt m.in. zestaw do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa i chirurgii zatok nosowych, stół operacyjny, łóżka do intensywnej terapii oraz łóżka obserwacyjne, lasery laryngologiczne i inne.

Na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zakupione zostaną trzy nowoczesne ambulanse. Koszt tylko tych pojazdów to wydatek rzędu ok. 1,5 mln złotych.

Przeprowadzenie z wyprzedzeniem postępowań przetargowych pozwoli już niebawem rozpocząć prace oraz sfinalizować zakupy.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również