iOstrowWlkp.pl reklamy
Powiat ostrowski

Ponad 20 mln zł na remont powiatówek

Część inwestycji drogowych zostało już zakończonych.

Ponad czterdzieści zadań drogowych zrealizuje w 2021r. samorząd powiatu ostrowskiego. Wiele z zadań już się zakończyło. Zaś inne są na etapie realizacji bądź w przygotowaniu.

 

Kilka dni temu w Chruszczynach oddano do użytku zmodernizowaną za 1 mln 300 tys. zł, z czego 1,1 mln zł pochodziło ze środków powiatu, a 200 tys. dołożyła gmina Ostrów Wlkp, drogę w kierunku Sulmierzyc i Zdun.

 

- Dziś mieszkańcy mają powód do zadowolenia, bo przebiegająca przez całą miejscowość nowa jezdnia ma odpowiedni standard, który przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników. Zyskano także dobre połączenie drogowe z sąsiednim powiatem – podkreślał podczas uroczystego przecięcia wstęgi Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

 

Zakończyła się także modernizacja ul. Raszkowskiej w Odolanowie. W za kwotę około 700 tys. zł zmodernizowano drogę na odcinku 650 m. Realizacja tego zadania odbyła się we współpracy z władzami gminy Odolanów. Swój finał miała także przebudowa drogi z Moszczanki w kierunku Bieganina. Inwestycja pochłonęła 700 tys. zł i w całości sfinansowana została z budżetu powiatu.

 

- Natomiast prace remontowe trwają m.in. przy ul. Wodnej w Jankowie Przygodzkim. 

Dwa lata temu zrealizowaliśmy ciąg pieszo rowerowy w kierunku Trzcielin. Było to zadanie za ok. pół miliona, ale kwotę 300 tys. udało się pozyskać z programu "Ryby"’. Obecne zadanie kosztować będzie ok. 620 tys. zł, z czego 450 to środki z budżetu naszego powiatu, a 200 tys. zł dołożyła gmina Przygodzice – wyliczył wicestarosta ostrowski.

 

Kończy się także remont na jednej z największych inwestycji, budowa drogi z Łąkocin do Jankowa Zaleśnego. Gotowa jest już ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż, a do położenia pozostała ostatnia, tzw. ścieralna warstwa asfaltu. W sumie będzie to 6 km nowej drogi oraz ścieżki rowerowej.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również