iOstrowWlkp.pl reklamy
Wielkopolska

Pomagają noworodkom, także z ostrowskiego szpitala

Kaliska fundacja "Pomaganie Jest Trendy" rozliczyła właśnie zeszły rok swojej akcji charytatywnej na rzecz wsparcia oddziałów noworodków w szpitalach wielkopolskich.
Celem ubiegłorocznej edycji projektu fundacji było dostarczenie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji noworodków i został on osiągnięty, bowiem zakupiono ich za przeszło 80 tys. zł, z czego pierwszą partię przekazano w listopadzie do szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Poznaniu z okazji Dnia Wcześniaka. Drugą na oddział noworodków szpitala w Pleszewie. Natomiast kolejne dwie przekazane zostaną na oddziały noworodkowe szpitali w Kaliszu oraz Ostrowie Wielkopolskim.
 
- Pomysł na kosmetyki zrodził się rok temu, kiedy jako wcześniak urodził się mój syn. Położne bardzo często ubolewały nad faktem, że brakuje im właśnie kosmetyków, które byłyby odpowiednie do wyjątkowo wrażliwej skóry noworodków, a już zwłaszcza wcześniaków. Dlatego wspólnie z naszym Duszkiem Babu podjęliśmy się tego zadania – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji "Pomaganie Jest Trendy".
 
Tym samym rusza jubileuszowa, bo już 10. edycja projektu, w ramach którego, jak co roku, znane osoby po raz kolejny nagrały bajkę o przygodach fundacyjnego Duszka, której wideo premiera zapowiadana jest tuż przed świętami, a w której udział wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Cezary Pazura, Wiktor Zborowski, Qczaj, Joanna Jędrzejczyk, Jolanta Fraszyńska, Dawid Ogrodnik i wiele innych gwiazd, w tym Zbigniew Kwiatkowski i Ada Rybak z MKS Energa Kalisz. 
 
 
Celem tegorocznej edycji jest zakup sprzętu medycznego dla jak największej liczby szpitali w Polsce, ale przede wszystkim w Poznaniu, Pleszewie, Ostrowie i Kaliszu.
Odwiedzając szpitale, prowadzimy rozmowy z ordynatorami oddziałów nt. ich potrzeb. Wiemy już, że do Poznania będziemy walczyć o zakup nieinwazyjnych mierników biluribiny, które pozwolą lekarzom badać obecność żółtaczki bez nakłuwania delikatnych ciał noworodków. Z kolei do Pleszewa spróbujemy powalczyć o zakup profesjonalnych laktatorów dla mam oraz lamp do fototerapii łóżeczkowej. W najbliższym tygodniu postaramy się o informacje co do potrzeb w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, o co też chcemy walczyć. Skala i zasięg naszych działań zależny jest tylko i wyłącznie od ludzi, w których rękach leży nasz sukces, a na których nieustannie bardzo liczymy i wierzymy – dodaje Krzysztof Gorzkiewicz
 
Jak stać się częścią projektu i pomóc fundacji osiągnąć założony cel?
To bardzo proste... Można przekazać fundacji 1% swojego podatku wpisując w PIT numer KRS: 0000608718. Można w swoim lokalnym sklepie w trakcie codziennych zakupów wybrać szeroką gamę zdrowych produktów spożywczych (od przypraw i herbat po produkty EKO) z Duszkiem Babu na opakowaniu lub też pomagać wspierając jednocześnie swoje zdrowie poprzez zakup produktów konopnych z CBD w uruchomionym sklepie internetowym: cannalife.pl. Całkowite zyski fundacji z tychże zakupów trafią na powyższy cel, a raport zysków i wydatków opublikowany zostanie z końcem nowego roku wraz ze sprawozdaniem fundacji na jej stronie pomaganiejesttrendy.com.pl
 
Wraz z premierą bajki, we współpracy z ostrowską firmą Vixon i kaliską LedBoard, tuż przed świętami, ruszy również kampania billboardowa, obejmująca swoim zasięgiem teren Wielkopolski, województwa łódzkiego i Dolny Śląsk. Fundacja liczy też na użytkowników mediów społecznościowych, którzy mogą pomóc kampanii poprzez udostępnianie postów fundacji ze strony fb.com/PomaganieJestTrendy.
 
 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI