iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Zdrowie

Polski himalaista, Adam Bielecki przeszedł operację w ostrowskim szpitalu

2019-10-31 09:44:59

Adam Bielecki, jeden z najlepszych polskich himalaistów, wraca do pełni zdrowia, dzięki zastosowanej na ostrowskiej ortopedii metodzie zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Ten znany sportowiec operację przeszedł kilka miesięcy wcześniej. Niedawno pojawił się w ostrowskim szpitalu na wizycie kontrolnej już o własnych siłach, bez kul, za to z uśmiechem na twarzy.

- Utrzymywaliśmy w tajemnicy fakt, iż jeden z najlepszych polskich himalaistów miał tak skomplikowane złamanie kości piętowej, a jego dalsza kariera była poważnie zagrożona. Spośród wielu metod leczenia rozważanych w różnych placówkach w kraju i za granicą wybrał właśnie nasz oddział i zaproponowany przez nas małoinwazyjny sposób operacji. Jest nam miło, że obdarzył nas swoim zaufaniem, a my go nie zawiedliśmy – powiedział dr Mirosław Falis.

Z bardzo dobrego rezultatu operacji sprzed dwóch miesięcy cieszył się sam zainteresowany oraz lekarz operujący dr Krystian Pyszel i kierownik oddziału dr n. med. Mirosław Falis wraz ze wszystkimi lekarzami pracującymi na oddziale. Wyrazy podziękowania pacjent przekazał lekarzom anestezjologom, którzy poprowadzili znieczulenie oraz personelowi bloku operacyjnego. Słowa wdzięczności skierował do zespołu pielęgniarskiego oddziału ortopedii. W tamtym trudnym dla niego okresie, po urazie obydwu nóg mógł liczyć na życzliwą i fachową  pomoc .

- Za zgodą Adama Bieleckiego chcieliśmy podzielić się wspólnym sukcesem zespołu leczącego i pacjenta. Z dużą dozą pewności możemy powiedzieć, że ciężkie złamanie pięty zagoiło się prawidłowo i nie zatrzyma ono rozwoju dalszej kariery sportowej naszego himalaisty. Natomiast, jako ortopedzi podziwialiśmy upór, konsekwencję i pracowitość jaką wykazywał pacjent podczas całego procesu rehabilitacji. Wspólnie zapracowaliśmy na końcowy sukces – powiedział dr Krystian Pyszel.

Ostrowski oddział ortopedyczny, jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę zespolenia śródszpikowego  złamań kości piętowej w naszym kraju. Obecnie cały czas aktywnie współpracuje z ortopedami z USA, Niemiec i Francji nad dalszym jej rozwojem. W ciągu siedmiu lat zoperowano w ostrowskim szpitalu 250 chorych z ciężkimi złamaniami kości piętowej.

- Swoim doświadczeniem dzielimy się z kolegami z kraju i z zagranicy. Od 2017 roku jesteśmy oficjalnie  europejskim centrum rozwoju tej metody i dwukrotnie w ciągu roku organizujemy kursy. Wyniki operowanych przez nas chorych opublikowaliśmy w dwóch czasopismach krajowych i w jednym zagranicznym. Oczekujemy również na decyzję organu patentowego potwierdzającego nasz oryginalny wkład w dalszy  rozwój tej nowoczesnej metody – powiedział dr M. Falis.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl