iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Położą blisko kilometr kostki na Nowej Krępie

Na ulicy Nowa Krępa trwa właśnie budowa nowego chodnika. To jedna z najdłuższych ulic osiedla. Powstanie tu ponad kilometr nawierzchni z kostki brukowej.

Nowa Krępa, to obok Grabowskiej i Ledóchowskiego najdłuższe ulice w tej części Ostrowa. Ulica ta sięga niemal obwodnicy. Ze względu na zły stan techniczny chodników, zjazdów, krawężników zostały one rozebrane i będą odbudowane z nowych komponentów. To zapewni komfort ich użytkowania i bezpieczeństwo przechodniów.

- Odbywa się tu spory ruch, mieszka wielu ostrowian, więc kolejne inwestycje związane z modernizacją tej ulicy są dla mnie szczególnie istotne, podobnie jak dla tutejszej rady osiedla i mieszkańców. Obecnie trwa budowa chodnika. Szczególnie przyda się młodym mamom, chodzącym tu z wózkami, czy seniorom spacerującym w stronę lasu. Była to bardzo oczekiwana inwestycja i cieszę się bardzo, że prace idą pełną parą – mówi Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg wystartowało siedem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL – POL z Krotoszyna. Koszt wykonania tego zadania to 340 477,80 zł.

- Nie jest to tania inwestycja, ponieważ chodnik powstaje na odcinku od ulicy Witosa do ulicy Przy Lesie – to aż 1138 metrów nowego chodnika. Warto pamiętać, że przy końcu ulicy znajduje się las, a to bardzo chętnie odwiedzane miejsce przez tutejszych mieszkańców, zatem zmodernizowany, bezpieczny chodnik bardzo się tu przyda – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również