iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Policyjny pies Muszla wskazał miejsce ukrycia narkotyków

2023-01-27 08:01:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 27-latka, u którego zabezpieczyli ponad 360 gramów dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał pies służbowy Muszla. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy, 23 stycznia na jednej z ulic na terenie miasta zatrzymali mężczyznę w związku z przestępczością narkotykową. Kryminalni znaleźli przy 27-latku woreczki z zawartością białej sypkiej oraz zbrylonej substancji. Okazało się, że są to narkotyki.

Policjanci przeszukali też mieszkanie mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 27-latka mundurowych wspierał specjalnie szkolony pies służbowy Muszla. To właśnie on wskazał miejsce, gdzie funkcjonariusze znaleźli dziesięć opakowań z zawartością substancji o różnych konsystencjach. Badania wykazały, że to ponad 360 gramów zabronionych dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Narkotyki ukryte były w piwnicy.

Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych, zgrzewarkę, telefon komórkowy i opakowania woreczków foliowych służących do pakowania próżniowego.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i psychoaktywnych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU