iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Policyjny dron w akcji - ujawniono 24 wykroczenia

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przeprowadzili na drogach powiatu ostrowskiego działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

 

To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Policjanci Ruchu Drogowego pod lupę wzięli zachowanie kierowców w rejonie ronda Sybiraków, ul. Sienkiewicza oraz na ul. Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Mundurowi zarówno z własnych obserwacji, jak i relacji lokalnej społeczności wiedzieli, że w tych rejonach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przypuszczenia mundurowych były trafne.

Operator drona informował podległe patrole o popełnianych wykroczeniach przez kierujących. Policjanci po uzyskaniu takiego sygnału, dokonywali zatrzymania pojazdów w bezpiecznym miejscu.

Obiektyw drona monitorował również, jak kierowcy w m. Skalmierzyce stosowali się do znaku drogowego STOP. Niestety znalazło się kilku kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez torowisko. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 24 wykroczenia.

Akcja ostrowskiej "drogówki" wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzona została 14 kwietnia.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI