iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Policjant pomógł nieprzytomnemu cukrzykowi

2021-06-25 09:50:01
Jadąc na służbę sierż. sztab. Tomasz Panek zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego starszego mężczyznę i pospieszył mu z pomocą.

Na co dzień sierż. sztab. Tomasz Panek pracuje w Zespole ds. Nieletnich i Patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. We wtorek, 22 czerwca br., zmierzając na służbę, dostrzegł na chodniku leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Nie zastanawiając się, natychmiast ruszył mu z pomocą.

 

- Funkcjonariusz sprawdził funkcje życiowe mężczyzny i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Mężczyzna na szczęście oddychał. Policjant ułożył poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i kontrolował jego stan zdrowia. Okazało się, że senior choruje na cukrzycę - wyjaśniają ostrowscy mundurowi.  

 

Funkcjonariusz zaalarmował służby ratunkowe i opiekował się mężczyzną do czasu przyjazdu pogotowia. Dzięki pomocy udzielonej przez policjanta, mężczyzna jeszcze przed przyjazdem pogotowia odzyskał przytomność.

 

- Godna uznania i pochwały jest także postawa kobiety, która bez zastanowienia odpowiedziała na prośbę policjanta i podzieliła się słodkim napojem, który miała przy sobie - podkreślają policjanci. 

 

Warto zapamiętać !

 

Jeśli osoba chora na cukrzycę nie ma przy sobie leków, powinna szybko przyjąć silnie osłodzony płyn, a po poprawie stanu świadomości przekąsić posiłek.

 

(alf)

 Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK