iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Policjanci zabezpieczyli 217 konopi indyjskich i 1,7 kilograma marihuany

2022-06-08 12:44:00
Zdjęcie: Wielkopolska policja

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, który w profesjonalnie przygotowanej plantacji, uprawiał konopie inne niż włókniste, z których powstaje marihuana. Łącznie zabezpieczono 217 roślin i 1,7 kilograma narkotyku. Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów dotyczących posiadania znacznych ilości środków odurzających i uprawy konopi innych niż włóknistych.

 


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozpracowali, a następnie zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze weszli do dwóch posesji w Ostrowie Wielkopolskim oraz trzeciej znajdującej się w powiecie ostrowskim.
Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli prawie 217 krzewów i sadzonek konopi indyjskich oraz 1,7 kg suszu roślinnego konopi innych niż włóknistych. 22-latek zadbał o swoje rośliny.

Plantacja była prowadzona w profesjonalnym namiocie z użyciem systemu nawadniania, oświetlenia i wentylowania. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wielkopolska policjaCzytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK