Z powiatu

Policjanci z leśnikami

Policjanci z leśnikami
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Antonin - Leśnictwo Możdżanów przeprowadzili działania, które mają - między innymi - zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drewna z lasu, „stroiszu” czy zaśmiecaniu.

 

Na terenach leśnych powiatu ostrowskiego odbywają się wzmożone wspólne patrole policji wraz z pracownikami Nadleśnictwa Antonin - Leśnictwo Moźdżanów. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

- Inicjatywa ta jest reakcją na nasilające się w tym okresie m.in. kradzieże „stroiszu” jodłowego. Proceder ten przybiera na sile szczególnie przed Świętem Wszystkich Świętych, a drugi szczyt niepożądanej aktywności przypada przed Świętami Bożego Narodzenia - podaje policja.


Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski




Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy