iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Policjanci w mieszkaniu znaleźli woreczki z białą substancją i i suszem roślinnym. 32-latek trafił do aresztu

2022-09-30 12:09:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 200 gramów amfetaminy i marihuanę.

 


Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli woreczki z białą substancją i i suszem roślinnym.

- Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy i kilkanaście gramów marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli też wagę elektroniczną i telefony komórkowe oraz pieniądze. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. 32-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i posiadania środków odurzających w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informują ostrowscy mundurowi.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również