iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Policja zatrzymała dwóch 18-latków podejrzewanych o zabójstwo 60-letniego mężczyzny

2022-10-25 08:36:56
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

12 października dyżurny ostrowskiej komendy został powiadomiony o zgonie mężczyzny na terenie pustostanu. Mężczyzną okazał się być 60-latek prowadzący bezdomny tryb życia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch 18-latków podejrzewanych o zabójstwo mężczyzny.

 


- 12 października dyżurny został powiadomiony o zgonie mężczyzny na terenie jednego z pustostanów. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci. Na miejscu pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Lekarz pogotowia, który także przyjechał na miejsce, potwierdził zgon. Funkcjonariusze ustalili, że denatem był 60-letni bezdomny. Obecny na miejscu prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała do sekcji - informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Niewykluczonym było, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny.

- Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy, zbierając materiał dowodowy oraz przesłuchując świadków. To pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie 20 października dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 60-latka. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące nastolatkowie spędzą w areszcie.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również