iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Połączą Kaliską z Grunwaldzką

2019-09-06 12:09:00

Ostrów Wielkopolski otrzymał 1 490 247 zł dofinansowania na projekt "Rozbudowa drogi gminnej pomiędzy ul. Kaliską, a ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim – etap I od ul. Kaliskiej do ul. Grunwaldzkiej".

Dzięki finansowemu wsparciu powstanie nowa droga wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Całość inwestycji kosztować będzie 3 137 765,65 złotych.

- W rejonie odcinka drogowego znajdują się najważniejsze w mieście generatory ruchu, tj.: galeria handlowa, cmentarz, szpital oraz obiekt rekreacyjny Piaski Szczygliczka. W celu usprawnienia płynności ruchu w mieście w ramach środków własnych miasto w ostatnich latach rozbudowało sieć dróg dojazdowych. Brakującym odcinkiem spinającym te generatory ruchu jest droga od ul. Kaliskiej do ul. Grunwaldzkiej – przekonuje Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Jednym z głównych powodów przemawiających za koniecznością realizacji tej inwestycji jest potrzeba skomunikowania terenów aktywizacji gospodarczej o powierzchni 30 ha leżących w północno-wschodniej części miasta. Przy projektowanym odcinku drogi znajdują się tereny inwestycyjne przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod przemysł i usługi.

Droga będzie stanowić przedłużenie istniejącego ciągu komunikacyjnego - ramy komunikacyjnej Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie miała długość 576 metrów i została zaprojektowana w klasie technicznej „Z” z jezdnią o nawierzchni bitumicznej o przekroju 1x2 i szerokości pasa ruchu 3,5 m. Zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z nawierzchni bitumicznej oraz chodniki i zjazdy indywidualne z kostki betonowej. W celu odwodnienia ulicy zostaną wykonane wpusty deszczowe wprowadzone do kanału deszczowego. Ponadto przy drodze zostanie wykonane oświetlenie drogowe.

Powstanie drogi poprawi jakość dojazdów mieszkańców miasta zarówno do miejsc pracy, instytucji publicznych, placówek edukacyjno-przedszkolnych, ale też bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz parametry techniczne lokalnej sieci drogowej.

Za realizację rzeczową zadania odpowiadał będzie Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Dofinansowanie, na które została podpisana umowa dotacyjna pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 


Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl