iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Pół wieku Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach Ołobocznych

2019-06-26 13:06:00

W świetlicy wiejskiej w Biskupicach Ołobocznych członkinie Koła Gospodyń Wiejskich świętowały jubileusz swojego istnienia.

Z tej okazji gratulacje złożyli osobiście: poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Tadeusz Orzechowski, radni powiatu ostrowskiego Michał Ciupka i Mirosław Nowacki, a także delegacje m.in. Rady Sołeckiej wsi, Ochotniczej Straży Pożarnej i Stowarzyszenia Kulturalnego Teatr Misterium działającego na terenie miejscowości.

 

- Czasy się zmieniają, jednak gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich działają w czynie społecznym dla społeczności lokalnej do dnia dzisiejszego. Dzięki ich pomocy możemy kosztować wyśmienite smakołyki podczas różnych uroczystości, festynów i dożynek – powiedział poseł Tomasz Ławniczak. - W 2018 roku została przegłosowana ustawa, dzięki której Koła Gospodyń Wiejskich mogą pozyskiwać dofinansowania, a co najważniejsze mieć osobowość prawną. Organizacja z Biskupic Ołobocznych skorzystała z tego przywileju i dzisiaj możemy się spotkać na tak pięknej biesiadzie. Kobiety z Biskupic Ołobocznych dbają o zwyczaje i pielęgnują tradycję już 50 lat. Za to piękno przekazywane z pokolenia na pokolenie dziękuję i życzę kolejnych jubileuszy – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

 

Koło zostało założone w 1969 roku. Jego pierwszą przewodniczącą była gospodyni Helena Jeżewska. Obecnie funkcję tę od 35 lat sprawuje Henryka Szymczak, a organizacja liczy 60 członkiń, w tym 10 honorowych działaczek. Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym paniom rozdano podziękowania za wkład włożony w rozwój społeczności.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl