iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Pół kilometra bezpiecznej ścieżki

166 tys. zł pochłonęła 450 metrowego odcinka ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż ulicy Wiśniowej w Ostrowie Wlkp. (od skrzyżowania z ulicą Kamienną). W ramach prac wykonane zostały także zjazdy do posesji z kostki brukowej.

Zadaniem inwestycji, gdzie prace budowlane wykonała krotoszyńska firma Gembiak&Mikstacki, była poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów, poruszających się w tej części miasta.

- Mieszka tu wiele młodych rodzin, budowane są kolejne domy, ta część miasta bardzo dynamicznie się rozwija. Ciąg, który tu powstał to inwestycja w bezpieczeństwo tutejszych mieszkańców. Powstał tu blisko 450-metrowy odcinek powierzchni bitumicznej o szerokości 2,5 metra. Dzięki temu bezpiecznie i bezkolizyjnie mogą korzystać z niego i piesi i rowerzyści – zwraca uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Przedsięwzięcie "rekomendowane" było przez Radę Osiedla Kamienice Stare.

- To była dla nas bardzo ważna inwestycja. Mieszkańcy mogą poruszać się teraz bezpiecznym chodnikiem. Wiele osób w tej okolicy korzysta z roweru, szczególnie w ciepłych miesiącach. Poruszanie się jezdnią, wśród samochodów, szczególnie kilkuosobową rodziną, zawsze niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Szeroki pas przy jezdni bardzo tę sytuację poprawił – wyjaśnia Zygmunt Banasiak, przewodniczący Rady Osiedla Kamienice Stare, na co dzień radny miejski.    

(alf)

 


Tagi: ostrów, drogi
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również