iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Podsumowano „Walentynki w wierszu”

2023-02-24 07:40:55
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Na Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu” wpłynęło 26 wierszy z siedmiu szkół średnich. Konkurs został zorganizowany po raz piętnasty przez nauczycielki biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych.


Ten niełatwy czas sprzyja przemyśleniom i refleksji. Owocem tego jest twórczość młodych poetów, którzy w tym roku nadesłali wyjątkowo wiele wierszy. Mimo, że czas jest smutny widać, że uczucia w młodych ludziach zawsze są takie same.

Do tegorocznego konkursu zgłosili się uczniowie z następujących szkół: II, III, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Usługowych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Przygodzic, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych.

Nadesłane prace oceniała komisja, w skład której weszły nauczycielki biblioteki szkolnej i języka polskiego. Wybór najlepszych wierszy był trudny, ze względu na wyrównany poziom twórczości uczestników. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16-go lutego 2023 roku w bibliotece szkolnej. Nagrody książkowe oraz dyplomy wyróżnionym w konkursie uczniom wręczyli dyrektor szkoły oraz przedstawicielki komisji. Uroczystość podsumowania uświetnił występ gościa specjalnego pani Aleksandry Kiełb-Szawuły, która jest znaną poetką, kompozytorką i animatorką kultury. Autorka zbiorów wierszy, tekstów piosenek, książek i płyt z balladami dla dorosłych i dzieci. Śpiewa i gra na gitarze wraz z zespołem Wyspa oraz Do Góry Dnem, a także z mistrzami poezji śpiewanej – U Studni.

Pokłosiem konkursu jest „Biuletyn Literacki” nr 15, który wraz z podziękowaniami otrzymali opiekunowie przybyłych uczestników konkursu. Opiekunowie otrzymali także tomiki poezji „Cyrkulacje … haiku” autorstwa pani Aleksandry Kiełb-Szawuły, Podczas spotkania została zorganizowana wystawa, na której przedstawione zostały nagrodzone i wyróżnione wiersze.

 

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – Alicja Zielezińska – ZSP Przygodzice
  • II miejsce – Gabriela Krakowska – III LO - „Gdybanie”
  • III miejsce – Przemysław Woźniak – ZSU – „Koniczyna” 
  • Wyróżnienie – Aleksandra Jacyno – IV LO – „Puk, puk”
  • Wyróżnienie – Katarzyna Durajczyk – ZST – „Miłość”
  • Wyróżnienie – Adam Pawlicki – II LO – „Miłość”
  • Wyróżnienie – Tobiasz Prukała – ZST-E – „Mój dom”

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również