iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Informator budowlany

Podłoga drewniana, kamienna czy betonowa? Jaką wybrać?

2019-12-18 14:01:00

Wybór podłogi w domu, to bardzo ważna kwestia. Będzie nam ona służyła przez długie lata. Musi być trwała, ale i prezentować się nienagannie. Powinna być wykonana z solidnych elementów. Jaką więc wybrać?

Podłoga to bardzo ważny element domu. Powinna być solidnie wykonana, ponieważ musi wiele znieść, począwszy od mebli poprzez zwierzęta oraz dzieci, dla których często jest najlepszym miejscem do zabawy. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze praktyczność.

 

Największym powodzeniem od lat cieszy się podłoga drewniana. Deski warstwowe królują w domach i mieszkaniach. To one cieszą się szybkim i łatwym montażem. Są też stosunkowo odporne na wilgoć i elastyczne. Drewniane są również parkiety, które najczęściej spotykane są w klasycznych wnętrzach o eleganckim wyglądzie. W porównaniu z deskami ich montaż wymaga dużo więcej czasu. Również cena jest wyższa.

 

Kolejnym popularnym surowcem jest ceramika, która w ostatnich latach stosowana jest już nie tylko w kuchni czy łazience, ale też w całym domu. Do jej produkcji wykorzystywany jest gres, który należy do bardzo odpornych materiałów. Z każdym sezonem przybywa kolorów i wzorów do wyboru. Obecnie jest ich cała gama. Taka podłoga świetnie znosi nieustanne mycie, wilgoć i brud.

 

Do odpornych materiałów należy też podłoga kamienna, która jest obecnie w trendach, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Tworzy się ją np. z granitu lub marmuru. Wygląda pięknie i nadaje wnętrzu szlachetny wygląd. Kamień jest jednak zimny, więc trzeba się dobrze zastanowić, zanim się w niego zainwestuje.

 

Podłoga betonowa świetnie się sprawdzi u osób, które poszukują własnego stylu. I nie chodzi tu wcale o pozostawienie podłogi w surowym stanie, tylko o piękne wykończenie z połyskiem. Najlepiej zdecydować się na nią przy dużych powierzchniach. Łatwo utrzymać ją w czystości.

 

Panele laminowane to również wytrzymały materiał, jednak nie jest to czyste drewno, a zbitek specjalnych wiór. Panele są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Z wyglądu bardzo przypominają drewno.

 

Wybierając podłogę warto kierować się nie tylko gustem, ale także tym czy będzie ona praktyczna.

 
Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl