iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Podbiegł do niego i zabrał mu kluczyki od samochodu

2019-03-18 10:04:16
Zdjęcie: Archiwum
- Nie panował nad pojazdem i miał problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu - relacjonuje świadek zdarzenia, który postanowił pojechać za kierującym. Co było dalej?

Do ujęcia obywatelskiego doszło na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę. Z relacji świadka, wynikało, że kierujący osobowym samochodem, podczas jazdy nie panował nad pojazdem i miał problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Mężczyzna postanowił pojechać za kierującym. W momencie, gdy 32-latek zatrzymał pojazd na chodniku, świadek podbiegł do niego i zabrał mu kluczyki od samochodu. O sytuacji powiadomił policjantów.

Badanie stanu trzeźwości 32-latka nie wykazało alkoholu. W trakcie dalszej kontroli policjanci ujawnili w samochodzie narkotyki w postaci amfetaminy.

Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod ich wpływem przeprowadzili badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że 32-latek był pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dodatkowo została pobrana od niego krew do dalszych badań.

Za popełnione przestępstwo 32-latek odpowie przed sądem. Obywatelska postawa 40-letniego ostrowianina z pewnością miała wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

 

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5