iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Pod wpływem i bez uprawnień

2018-11-28 14:45:01
Zdjęcie: Archiwum
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 21- latek kierujący samochodem, który został zatrzymany do kontroli przez ostrowskich funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie interwencji policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover.

 

W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się też, że siedzący za kierownicą 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

 

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

 

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Przypominamy, że alkohol i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych! Piłeś? Nie jedź!

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5